PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751121}

Autopsja Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe
6,4 78 007
ocen
6,4 10 1 78007
5,8 9
ocen krytyków
Autopsja Jane Doe
powrót do forum filmu Autopsja Jane Doe

Bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

Pierwsza polowa filmu wrecz genialna, idealne stopniowanie napiecia i atmosfery grozy, pozniej gdy juz zaczyna sie wyjasniac kto co jak i dlaczego klimat lekko siada, co nie zmienia faktu ze sam film bardzo milo zaskakuje i podchodzi do tematu w nowatorski sposob (akcja filmu w kostnicy) wiec kazdy milosnik horrorow absolutnie powinien obejrzec .

ocenił(a) film na 4
miko1980

Oglądałeś kiedyś jakiś horror??? Akcja w kostnicy nowatoraska???

ocenił(a) film na 8
neolith

Fakt, iż akcja ma miejsce w kostnicy nie świadczy o nowatorstwie, masz racje. Ale oparcie przynajmniej połowy filmu grozy o bardzo dokładne przedstawienie pracy medyków przeprowadzających sekcję, to ciekawy i oryginalny pomysł. No bo jakie inne filmowe horrory możesz podać jako przykład?

ocenił(a) film na 8
pegaz_filmweb

dokladnie o to mi chodzilo o czym piszesz a nie o miejscu akcji jako takim

ocenił(a) film na 8
miko1980

Najlepszy horror 2016

ocenił(a) film na 8
meys

bylby najlepszy gdyby nie siadla nieco druga polowa filmu, co nie zmienia faktu ze scisle TOP 3 najlepszych 2016 obok The Wailing i The Witch

miko1980

Dla mnie nic nie siadlo. Genialny film do końca

ocenił(a) film na 10
miko1980

piękny jest ten film.główna bohaterka w formie:]

meys

HAHAAHAHAHAHHAHHAHAHA. Gdzie ty w tym filmie horror widziałeś? Ja widziałem sekcje zwłok po której zwymiotowałem i wyłączyłem to gówno.

ocenił(a) film na 8
Andrzejek324

Jak już pisałem w innym poście. Miętkim chu**em robiony.

ocenił(a) film na 7
squallaz

Dokładnie, wymiotuje po czymś takim xD

ocenił(a) film na 5
pegaz_filmweb

http://www.filmweb.pl/film/Po+godzinach-1994-118424

ocenił(a) film na 7
pegaz_filmweb

http://www.filmweb.pl/film/Cia%C5%82o+Anny+Fritz-2015-736676

miko1980

Mimo, że akcja trochę siada to jednak film nadal utrzymuje się na dobrym poziomie. Dawno żaden horror mnie tak nie zaciekawił, a oglądałam ich wiele. Polecam!

ocenił(a) film na 8
lipinskapaulina

zgadzam sie, choc 10 bym jednak zarezerwowal dla filmow idealnych a tu do idealu ciutke jeszcze zabraklo ;)

miko1980

Może rzeczywiście ocena jest ciut zawyżona, jednak dałam 10 właśnie ze względu na to, co napisałam wyżej - dawno żaden horror (nie licząc "Obecności") nie był dla mnie tak ciekawy i tajemniczy, że właściwie do końca nie wiadomo było jak to się skończy. :)

ocenił(a) film na 8
lipinskapaulina

a koreanskie The Wailing/Lament widzialas?

miko1980

Nie, ale po opiniach widzę, że warto obejrzeć. :)

lipinskapaulina

JAk można to obrzydlistwo porównywać do Obecności? To było tak obrzydliwe, że jak zaczęli ją kroić to musiałem wyłączyć. Horror ma straszyć a nie powodować odruch wymiotny !

Andrzejek324

Nie porównałam tego do "Obecności". To są całkiem inne typy filmu, jednak oba ciekawe na swój sposób. Każdy ma swoją opinię, mi się podobał ze względu na dość oryginalną fabułę.

ocenił(a) film na 8
lipinskapaulina

Nie trać czasu na trolla ;)

ocenił(a) film na 6
miko1980

Na tle innych filmów grozy z wątkiem satanistycznym te film wypada przeciętnie. 6/10

Polecam te horrory satanistyczne:
The Mask of Satan 1960 imdb 7,3 (włoski) - moja ocena 8/10
Twins of Evil 1971 imdb 6,6 (UK) - moja ocena 8/10
Suspiria 1977 imdb 7,5 (włoski) - moja ocena 8/10
Alucarda 1978 imdb 6,3 (Meksyk) - moja ocena naciągane 7/10
Inferno 1980 imdb 6,7 (włoski) - moja ocena 7/10
Poison for the Fairies 1984 imdb 7,4 (Meksyk) - moja ocena 8/10
The Witch 2015 imdb 6,7 (Kanada) - moja ocena 8/10


Ewentualnie też ten, który jest hołdem dla dzieł satanistycznych D.Argento (Suspiria, Inferno):
The Lords of Salem 2012 imdb 5,1 (Usa)- moja ocena naciągane 6/10




ocenił(a) film na 8
returner

dla mnie ten film nie jest horrorem satanistycznym sensu stricte ale nie wdawajmy sie w dyskusje na ten temat, co do listy filmy wyprodukowane przed latami 90tymi mnie niestety nie interesuja, natomiast wspomniane The Witch jest w moim personalnym TOP 3 najlepszych horrorow zeszlego roku

ocenił(a) film na 6
miko1980

Kino grozy to przede wszystkim lata 70 i 80.
Lata 90 i XXI wiek to słaby okres dla kina grozy.

Co do ogólnie filmów. Najlepszy okres to lata 1940-1990.
Później wszystko było już wtórne i mało co zaskakuje.
Poza tym najwięcej dzieł wybitnych pochodzi z lat 50', 60', 70'

ocenił(a) film na 8
returner

Absolutnie sie nie zgadzam (choc bynajmniej nie jestem fanem tego co sie dzieje w kinie grozy obecnie i te wszystkie wysokobudzetowe opetania, naznaczenia, japonskie zjawy, itp klimaty zupelnie mnie nie kreca). Niestety nie zamierzam rowniez na ten temat (wyzszosci starych wykopalisk nad wspolczesnym kinem) dyskutowac albowiem - kazdemu wedle potrzeb.

ocenił(a) film na 6
miko1980

Zgadzać się musisz. Ale fakty zawsze mówią same za siebie.
Obejrzałem ok 8 tysięcy filmów. W tym ok 4 tysięcy ambitnych i artystycznych filmów.
Każdy gatunek miał swoje apogeum. Każda dekada się czymś mocno wyróżnia.
Obecne czasy dla kina są tylko przeciętne.
Czasy takich twórców jak Kurosawa, Bergman, Fellini, Kubrick, Tarkowski minęła bezpowrotnie.
Obecne ambitne kino bowiem jest wtórne i bezpieczne.

Kino grozy bez cienia wątpliwości najlepszy swój okres miało w latach 70' i 80'
90% najlepszych filmów z tego gatunku pochodzi z tych dwóch dekad.

ocenił(a) film na 9
miko1980

Chyba najlepszy horror jaki widziałem..:)

ocenił(a) film na 5
dawid_969

Jaki to horror? JA wytrzymałem niecałe 30 minut tego obrzydlistwa. Horror ma być straszny a nie obrzydliwy.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Powtarzasz się. Jak jesteś taki delikatny, to nie oglądaj tego typu filmów - prosta sprawa.

przemyslavitz

Nie wiedziałem, że to ten podgatunek horroru. Gdybym wiedział, że są w tym filmie elementy gore to w ogóle bym go nie włączał.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Wystarczyło zobaczyć zwiastun albo dwa, ew. przeczytać jakąś recenzję. Zresztą, po samym opisie filmu idzie się domyśleć, że będą takie sceny.

przemyslavitz

Nigdy nie oglądam zwiastunów. A po opisie sądziłem, że raz tam kogoś otworzą i nie będzie za wiele pokazane a nie, że będzie wszystkie wnętrzności widać.

Andrzejek324

Zważając na tytuł filmu można było się spodziewać takich scen przez większość filmu.

lipinskapaulina

Licyzłemn, że będzie tego bardzo niewiele i nie bedzie pokazane w tak obrzydliwy sposób.

Andrzejek324

To dziwne, że na to liczyłeś, bo jak już napisałam wyżej, tytuł sugeruje wiele.

Andrzejek324

Czego ty oczekiwałeś po filmie który ma w tytule AUTOPSJA, która polega na całkowitym rozcięciu i rozczłonkowaniu człowieka w celu sprawdzenia stanu jego wszystkich narządów? Ze pokażą taką scenę raz i skończą i wszystko będzie cacy? Jak ty sobie wyobrażasz w takim razie ten film, który ma w tytule tę autopsję, bez pokazywania jej? XD

Taerimmie

Tak właśnie myślałem, że bedzie pokazana z jedna scena na początku filmu a później będzie jakiś demon, duch albo inna zjawa, która mnie wystraszy a nie przez cały seans tylko i wyłącznie krojenie ciała.

Andrzejek324

Nie zakładaj fabuły filmu, a potem nie oceniaj go źle z tego powodu że nie był on taki jakiego go sobie wymarzyłeś ;)

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Jesu już nie lamentuj

ocenił(a) film na 9
dawid_969

U mnie na pewno jest w czołówce, bardzo dobry film.:)

ocenił(a) film na 6
miko1980

Mogliby ją ciąć, rozważać i dywagować, do niczego nie dojść, a i tak oglądałoby się z wypiekami na twarzy jak pierwsze czterdzieści minut. Potem jest już coraz gorzej.

ocenił(a) film na 6
miko1980

wiece moze gdzie mozna go zobaczyc w necie?

ocenił(a) film na 8
matiers50

np na yify tv, tam mozna wgrac napisy z pliku

ocenił(a) film na 6
miko1980

dzieki kolego!!!

miko1980

Pierwsza połowa filmu dobra? Ja wytrwałem jakieś 30 minut tego obrzydlistwa.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Zależy co kto lubi po to jest ten portal aby wyrażać opinie.Dla mnie jeden z lepszych.

dawid_969

Dla mnie to w ogóle nie ma nic wspólnego z horrorem. Gówno do wyrzygania.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Tak jak napisałem wyżej.Pozdrawiam.

dawid_969

Ciężka rozmowa z kimś kto audycji radiowej pt: Nienawistna ósemka" daje 10.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Ciężko rozmawiać z kimś kto ma taki awatar i hejtuje o 5 rano przez internet! Typowy Warszawiak.. Zawsze można dać pitbulowi 10 to też śmiech na sali ale o to właśnie chodzi taki portal:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones