PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38120}

Norymberga

Nuremberg
7,5 1 567
ocen
7,5 10 1 1567
Norymberga
powrót do forum serialu Norymberga

Według mnie mam mieszane uczucia
Nie wiem czy słuszne było skazywać tylu ludzi na dożywotnie więzienie, podtrzymując że jest to dobro wyższe, poprzedzone wzmianką prawa że kto daje narzędzię do zabijania lub nawołuje jest winnym przewinienia
A teraz spójrzmy na to z innej strony, Atak nuklearny na Hiroszimę, Nagasaki. Gdzie tu sprawiedliwość ??? gdzie sądy ?? nikt nie spostrzegł że Amerykańskie działanie, poprzedzone rozkazem wielu znanych osobistości( prezydent ,minister obrony itp) było działaniem bezprawnym na skalę światową, można rzecz równie uprzywilejowane do rangi morderstw na terenie Rzeszy i Europy. Nie wiem gdzie wtedy był głos narodu ???ludzi wzywających do rozprawienia się z tyranami . Dalej się posuwamy otóż proces wcale nie był podyktowany jednomyślnym głosem świata, były rozłamy świadczące o tym iż trudna jest to decyzja, sądzić w tych latach ludzi , to tak jakby proces z góry był skazany na porażkę-(wiadome było że zostaną skazani, ktokolwiek by nie był posadzony na ławie oskarżonych) układ geopolityczny Niemiec był na tyle dobrą bronią w ręku niemiec, że wyroki ( dożywotnie) były i tak umarzane po 5 góra 10 latach więc sam proces nijako miłą się do celu w jakim był on stworzony, owszem ktoś mi zarzuci oni byli winni trzeba było ich ukarać, owszem odpowiem tak ale nie w ty\amtych czasach nie gdy jeszcze w ązdnym z tych ludzi nie opadły emocje, dopiero co zakończyli wojnę tuż zaraz była druga "zimna wojna" rozłam niemiec na dwie strony, owszem goring i reszta na stryczek ale reszta tych co służyli krajowi powinni mieć sprawiedliwy proces. Tak w sumie myśle że wtedy połowę europy powinno się skazać anglię za stagnację i zezwolenie na wojnę, Francję to samo. Watykan na podpisanie Concordadu z Niemcami. Amerykę za Hiroszimę i Nagasaki. ZSRR za działania wojenne i pakt z Niemcami. Ale nie to już nie było w naszej mocy, to należało zamieść pod dywan zbrodni na ludziach, nie wiem czy sprawiedliwe było sądzić my wszyscy braliśmy udział w wojnie spowodowanej zezwoleniem przyczajeniem nie wiem jak to nazwać biernością eytki i moralności ludzkiej ) człowieczeństwa) gdzieś w tych czasach świat stanął w bezruchu i zamknął oczy i uszy na 6 lat, po czym je otwarł i żądał głów i wyroków, nie nie tędy droga według mnie. Według mnie pieniądz rządzi światem
Amerykańscy handlowcy napełnili będącą w bankructwie gospodarkę niemiec, angielksi churchil w wywiadzie dla times wypowiedział się stanowczo " Modlę się aby mieć w naszym kraju takiego człowieka jak Hilter" Ale nikt doprawdy nikt nie spodziewał się że działania świata sprowadzą na nas takie czystki etniczne jakich nigdy w świecie dotąd nie było

ocenił(a) serial na 10
proximacentaurii

Zwyciezcy zawsze sadza pokonanych i tak zawsze bylo jest i bedzie.
A co do 'sprawiedliwosci' tych 'dozywotnich' wyrokow to lepiej byloby po prostu ich powiesic,w najbardziej dogodnym
do tego czasie,czyli tak do 48mego lub oddac w rece Ruskich-25 co ja mowie 10 lat katorgi na Sybirze wystarczyloby,zeby z czlowieka zrobic wraka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones