PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30539}

Tajna placówka

Hidden Agenda
6,4 347
ocen
6,4 10 1 347
Tajna placówka
powrót do forum filmu Tajna placówka

Właśnie, ale. Zawsze mam przy takich filmach zgryz, bo z jednej strony bardzo dobre aktorstwo, zdjęcia i reżyseria, z drugiej głupota rozpaczliwie rozbrajająca. Bo jeśli spojrzymy na zimno na fabułę, to mamy uwierzyć, że tajne służby Jej Królewskiej Mości manipulują z łatwością wyborami puszczając do prasy kontrolowane przecieki, a przecieki te, to kilka brukowych plotek, jakich w tabloidach nawet w latach 70' czy 80' było pełno. Sztaby partyjne były nawet wówczas dużo sprawniejsze w obrzucaniu błotem przeciwnika i miały mniej skrupułów niż według Loacha miały Mi5 i MI6. (nawiasem mówiąc Loach nie ma pojęcia który jest który i czym się zajmują). Takie drobiazgi jak szlachetni do bólu bojownicy IRA można sobie darować. O wiele więcej sensu film miałby, gdyby na serio zająłby się działalnością Royal Ulster Constabulary, no, ale wtedy nie mógłby uderzyć w Margaret Thatcher. Ano, Ken Loach w całości.

ocenił(a) film na 8
bombacy

"In the House of Commons, on 30 January 1990, junior defence minister Archie Hamilton, admitted the existence of a project called Clockwork Orange, although he claimed that there was no evidence that this project involved a smear campaign against politicians."

https://en.wikipedia.org/wiki/Clockwork_Orange_(plot)

bombacy

chyba prawicowosc twoich pogladow pozwala ci ignorowac fakty...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones