PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30431}

Czerwony smok

Manhunter
7,0 11 100
ocen
7,0 10 1 11100
7,2 18
ocen krytyków
Czerwony smok
powrót do forum filmu Czerwony smok

mnie owo dzieło się spodobało, ale mimo tego spodziewałem się czegoś więcej, dlatego też ocena kończy się na 7 gwiazdkach. przede wszystkim uderzyło mnie to, w jaki sposób twórcy ukazali francisa dollarhyda. ta postać jest moim zdaniem niedomalowana że tak to ujmę, brakuje mi jakiegoś głębszego rysu, dzięki któremu ten film tworzyłby w pełni sycącą całość. zakończenie rozczarowuje, nie ma w nim niczego niesamowitego i tajemniczego, zdaje się być po prostu jakby.. odklepane w stylu nazbyt sensacyjnym. a ostatnia scena - to nie to. i tyle. jeżeli wziąć pod uwagę całość filmu - zdecydowanie bardziej intrygująca jest pierwsza połowa - klimat to w istocie rewelacja, ma się wrażenie obserwowania jakiegoś dzikiego pandemonium z łowcą skrytym gdzieś w gąszczach. niesamowite. grzechem nie byłoby wspomnieć o muzyce - kawałek the big hush - cudo! oczywiście jest także kilka scen które są doprawdy wspaniale sugestywne, nastrojowe, stworzone z duszą - chociażby ta z niewidomą i tygrysem. trzeba przyznać, że "łowca" to świetne kino choć trochę niedopracowane. aktorstwo dobre, choć bez większej rewelacji. no i hannibal - po obejrzeniu filmów z hopkinsem trudno wyobrazić sobie kogoś innego w tej roli, dlatego trochę to razi, zwłaszcza że aktor odgrywający tu rolę lectera to zupełnie inna maniera.

ocenił(a) film na 8
Tomasz_P

Dobrze prawisz.

ocenił(a) film na 8
Adam_Kadmon

reszta jest badziewiem i nie cgodzi o mzyke.

ocenił(a) film na 7
Adam_Kadmon

co masz dokładniej na myśli?

ocenił(a) film na 8
Tomasz_P

Uważam po prostu, że "Łowca" jest dużo lepszym filmem od nowszej wersji. Klimat klimatem, muzyka muzyką, ale wszystko pozostałe według mnie też jest lepsze. Szczególnie chodzi mi tu o dobór ról i sposób ich odgrywania. O ile we wcześniejszej wersji aktorzy są bardzo dobrze dobrani, to nowsza werja przegrywa na tym polu już na starcie. Nie przeczę, że Edward Norton jest złym aktorem, ale do tej roli kompletnie się nie nadawał, zresztą nie tylko on. Oglądając "Czerwonego smoka" miałem nieodparte wrażenie, że aktorzy wszystko wykonują zbyt chałturniczo, bez zaangażowania, nie nadają swoim bohaterom jakiegoś głębszego wymiaru. W "Łowcy" wszystko jest jak trzeba, sceny są dosadne, aktorzy równiez, szczególnie Petersen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones